ruchu.eu

#
#
Stasiu 15.12.2020

2. Dieta ketogeniczna.

W obliczu nagrzewania się zawodów ISM na całym świecie, warto trzymać się diety i zmian behawioralnych, które przyniosą najlepsze rezultaty. Oto przedsmak tego, na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas treningu utraty tkanki tłuszczowej:

Dieta

Najważniejsze jest przestrzeganie wszystkich zasad, dieta musi opierać się na ścisłej diecie, nie wolno nam wprowadzać żadnych nienaturalnych składników i nie wolno nam dodawać zbędnych składników odżywczych. Jedzenie zgodnie z dietą przyniesie efekty znacznie szybciej i skuteczniej niż jakakolwiek dieta dostosowana do potrzeb danego produktu. Poza tym pozwoli Ci zachować odpowiednią wagę i jednocześnie dobrze się czuć.

Najważniejsze jest przestrzeganie wszystkich zasad, dieta musi opierać się na ścisłej diecie, nie wolno nam wprowadzać żadnych nienaturalnych składników i nie wolno nam dodawać zbędnych składników odżywczych.

Śniadanie powinno składać się ze zdrowej, smacznej żywności, która dostarczy naszemu organizmowi wszystkich składników odżywczych i witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Mogą to być takie produkty jak owoce, warzywa, orzechy, nabiał i jajka. Śniadanie powinno zawierać zdrowe produkty, które wspomogą pracę metabolizmu i spalanie tłuszczu.

Do jajek warto dodać pomidora i postawić na ciemny chleb. Inną opcją jest owsianka owocowa. Jeśli nie lubisz płatków owsianych, możesz je zastąpić kaszą manną lub płatkami ryżowymi. Kasza manna dobrze komponuje się również z owocami. Owsianka to źródło selenu, żelaza, magnezu, witamin z grupy B oraz błonnika. Do owsianki pasują zarówno owoce suszone, jak i sezonowe. Możesz też dodać rodzynki, orzechy, daktyle itp. Unikaj jednak kolorowych, słodzonych płatków. Dobrym wyborem są również domowe pasty. Awokado jest bogate w witaminy i minerały. Możesz z niego zrobić smaczne guacamole i zjeść je z chlebem. Możesz dodać łososia do swojej kanapki z awokado, która jest również świetnym wyborem na śniadanie.

Skąd wziąć pomysły na śniadanie?

Jeśli brakuje nam pomysłów na pożywne śniadania, warto kupić książkę kucharską. Część z nich można wykorzystać, a część zmodyfikować według własnych potrzeb. Możesz też sprawdzić w internecie. Wystarczy wpisać w przeglądarce "blog o odchudzaniu", "śniadanie na diecie", a zobaczymy dużo wyników. Musisz zacząć każdy dzień od śniadania.

Najpopularniejsze rodzaje diet w Polsce. Sprawdź naszą listę i zobacz, czy jakakolwiek dieta przeszła Ci przez nos.

Diety to obecnie gorący temat w mediach. Prawdopodobnie nie ma osoby, która nie byłaby na żadnej diecie w swoim życiu. W tym poście chciałbym przedstawić Wam najpopularniejsze rodzaje diet w naszym kraju.

1. Dieta paleo.

Dieta paleo pojawiła się na naszym rynku nieoczekiwanie i od razu zyskała wielu zwolenników. Ogólnie rzecz biorąc, dieta ta obejmuje tylko jedzenie nieprzetworzonej żywności. Jemy tylko to, co mogli zjeść nasi przodkowie. Zwolennicy tego wyboru argumentują, że organizm ludzki nie jest przystosowany do ewolucji produktów przetworzonych. Produkty pożądane w tej diecie to warzywa, owoce, grzyby, ryby. mięso, jajka, orzechy. Warto zaznaczyć, że dieta paleo to nie tylko odżywianie. Zaleca się również zmianę stylu życia, gdzie ważny jest odpowiedni sen, rezygnacja z szybkiego trybu życia, minimalizmu i nie tylko.

2. Dieta ketogeniczna.

Ta dieta staje się coraz bardziej popularna w naszym społeczeństwie. Jest to dieta, w której ograniczamy węglowodany do minimum, a dieta oparta jest na produktach wysokotłuszczowych. Zaleca się, aby 10% kalorii dostarczać w postaci węglowodanów, 20% w postaci białka i 70% w postaci tłuszczu. Z powodu tej zmiany w odżywianiu organizm wytwarza ciała ketonowe. Organizm czerpie energię z tłuszczów, a nie z węglowodanów. Dieta ta staje się coraz bardziej popularna, ponieważ ludzie stają się coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu spożycia węglowodanów na ich zdrowie. Warto jednak zaznaczyć, że jest to bardzo restrykcyjna dieta, którą bardzo trudno jest przestrzegać.

3. Dieta FODMAP.

Ostatnią dietą na mojej liście jest dieta FODMAP. Ta dieta została początkowo stworzona z myślą o osobach z problemami żołądkowo-jelitowymi, zespołem jelita drażliwego, uporczywymi bólami brzucha itp. Obecnie dietę tę stosują osoby, które chcą pozbyć się uczucia ciężkości w jamie brzusznej, problemów jelitowych lub po prostu chcą czuć lekkie i zdrowe. Potrzebujemy około 2 miesięcy, aby osiągnąć ten punkt. Teraz najważniejsze pytanie brzmi: co należy zrobić, aby dojść do tego punktu? Przede wszystkim musimy wykluczyć z diety wszelkie źródła węglowodanów, takie jak zboża. Nie należy spożywać roślin strączkowych, produktów mlecznych, warzyw krzyżowych i cebulowych.

  • Jesteś zmęczony, przepracowany, nie masz czasu dla siebie
Tagi: odchudzanie